X

We detected that you log in from the United States, do you want to visit our US website?  Click here Browse region

Select a brand

Ingenico Group na Deň bez hotovosti: inovatívne platobné riešenia zvyšujú príjmy charitatívnych organizácií

Ingenico Group (Euronext: FR0000125346-ING), globálny líder v oblasti platieb, dnes oznámila novinky týkajúce sa príspevkov na charitu vyzbieraných prostredníctvom inteligentných a interaktívnych platobných terminálov a kioskov. Nové informácie spoločnosť zverejňuje pri príležitosti dnešného „Dňa bez hotovosti“, ktorý organizuje Združenie pre bankové karty (ZBK).

Bezhotovostné darcovstvo naberá na dôležitosti. Štatistiky z globálneho sviatku charity, Giving Tuesday (darovacieho utorka), vykazujú neustály nárast tak v počte ako aj výške príspevkov. V roku 2016 vyzbierali globálne charitatívne organizácie počas tohto jediného dňa na celom svete vyše 168 miliónov USD, kým v roku 2015 to bolo iba 117 miliónov dolárov. V medziročnom porovnaní ide o 44 % nárast. V roku 2017, konkrétne v utorok 28. novembra, sa do tejto akcie po prvý krát zapojí aj Slovensko. 

Slovensko zaznamenáva v online charitatívnom darcovstve podobný rast. Podľa údajov charitatívnej stránky ludialudom.sk, jej prispievatelia venovali dary v hodnote 3,5 milióna eur, a to ešte pred šiestym výročím fungovania tohto webu. Portál v súčasnosti eviduje viac ako 62 800 donorov, ktorí prispeli takmer 160 000 krát. Štatistiky portálu prezrádzajú, že Slováci peniaze darujú predovšetkým pomocou internet bankingu a platby kartou.

V snahe podporiť a uľahčiť charitatívne darcovstvo, Ingenico Group naďalej rozširuje využívanie nových funkcií v platobných termináloch Telium Tetra Desk 5000 čím pomáha obchodníkom podporovať miestne občianske a firemné charitatívne iniciatívy. Terminály Telium Tetra, ktorých aplikačné rozhranie beží na platforme HTML5, umožňujú programátorom a developerom pridávať pre-pay funkcionality. Tie presmerujú platby v prospech charitatívnych a neziskových organizácií, ktoré chce zákazník podporiť. Jediným kliknutím pred potvrdením platby kupujúci schváli prevod peňazí na podporu dobrej veci.

Okrem toho, Ingenico Group dodáva svojím partnerom interaktívne kiosky s dotykovým displejom za účelom získavania príspevkov na charitatívne účely. Napríklad, v ZOO Praha môžu návštevníci pomocou dotykových panelov na informačných miestach prispieť na ochranu ohrozených živočíšnych druhov. Návštevníci jednoducho ťuknú na fotografiu, vyberú sumu, ktorú chcú darovať a priložia svoju bezkontaktnú platobnú kartu na čítačku v kiosku.

Ingenico Group testovalo a zlepšovalo funkcionality darovania peňazí prostredníctvom spolupráce s vybranými lokálnymi partnermi na Slovensku od začiatku tohto roka. Na Slovensku Ingenico iba nedávno pomohlo Nadácii Pontis so zbieraním peňazí na tohtoročnom festivale Pohoda pre jej projekt DobraKrajina.sk, ktorý získava prostriedky na pomoc ľuďom bez domova. Ingenico Group v spolupráci so spoločnosťou Visa pripravili charitatívne boxy, ktoré umožnili návštevníkom stanu Dobrej Krajiny darovať peniaze pomocou bezkontaktných platobných kariet. Ingenico momentálne vyvíja úsilie na podporu ďalších charitatívnych projektov na Slovensku. Nedávno odštartovalo spoluprácu s Nadáciou Tatra Banky.

Príspevky na charitu sú ďalším segmentom v odvetví platobného priemyslu, ktorý demonštruje hodnotu a vplyv rýchlych a jednoducho použiteľných platobných riešení. Naše skúsenosti hovoria, že bezkontaktné platby a integrácia funkcie darovania do platobných terminálov výrazne zvýšili ochotu zákazníkov venovať peniaze. Možnosti darovania na jeden klik, ako súčasť platobných procesov, generujú na jednej strane nový zdroj príjmov pre charitatívne a neziskové organizácie, na strane druhej zlepšujú reputáciu obchodníkov a tých, ktorí prispievajú svojim komunitám,“ hovorí Martina Kirchrathová, country manažérka Ingenico Česká republika a Slovensko.

Stáhnout

Stáhnout jako PDF Všeobecné Obchodní podmínky Ingenico CZ S s.r.o.