X

We detected that you log in from the UK, do you want to visit our UK website ?  Click here Browse region

Select a brand

Skupina Ingenico o dni dárcovství Giving Tuesday: inovativní platební řešení otevírají charitativním organizacím nové možnosti

Ingenico Group (Euronext: FR0000125346-ING), světová jednička v oblasti plateb, dnes zveřejnila nová data o charitativních příspěvcích získaných prostřednictvím chytrých platebních terminálů. 

Česká republika se 28. listopadu 2017 již podruhé zapojí do celosvětového dne pro charitu Giving Tuesday, který vznikl před pěti lety jako reakce na svátky konzumu a nakupování Black Friday a Cyber Monday.

Bezhotovostní charitativní dary jsou stále důležitější. Statistiky o výši příspěvků a počtu dárců uváděné globálními weby ukazují stálý nárůst. V roce 2016 získaly charitativní organizace v průběhu Giving Tuesday celosvětově více než 168 milionů dolarů. Ve srovnání s rokem 2015 (117 milionů USD) to představuje meziroční nárůst zhruba 30 %.

České charitativní organizace pozorují podobný stálý nárůst online charitativního dárcovství. Statistiky platformy pro dárcovství Darujme.cz uvádějí, že v roce 2016 prostřednictvím více než 42 000 plateb dárci přispěli částkou vyšší než 28 milionů korun. Průměrný příspěvek byl 665 Kč. Nejčastěji darovaná částka 200 Kč. 53 % Čechů, kteří přispívají prostřednictvím Darujme.cz, platí pomocí platebních karet. 30 % se rozhodlo pro bankovní převod a rychlý převod použilo 17 % dárců.

Společnost Ingenico usiluje o posílení a usnadnění charitativního dárcovství a dále rozšiřuje využívání nových funkcí v platebních terminálech řady Telium Tetra 5000. Ty pomáhají obchodníkům podporovat místní i firemní charitativní a občanské iniciativy. Terminály Telium Tetra, jejichž aplikační rozhraní běží na platformě HTML5, umožňují programátorům a vývojářům přidávat doplňkové funkce placení předem. Terminály jsou nástrojem pro výběr peněz neziskovým a charitativním organizacím. Zákazníci si mohou vybrat ty, které chtějí podporovat. Pro držitele bankovních karet je darování tak jednoduché, jako stisknutí tlačítka.

Společnost Ingenico také poskytuje svým partnerům možnost sbírky charitativních příspěvků prostřednictvím interaktivních platebních kiosků. Například v pražské zoo mohou návštěvníci používat dotykové panely a zapojit se do získávání peněz ve prospěch ohrožených druhů zvířat a jiných fundraisingových projektů. Dárci se jednoduše dotknou obrázku zvířete, vyberou částku, kterou chtějí přispět a přiloží bezkontaktní platební kartu ke čtečku zabudované v kiosku.

Ingenico rozvíjí v České republice také partnerství s nadací Světluška, neziskovou organizací, která pomáhá integraci zrakově postižených do společnosti. Prostřednictvím bankovní aplikace v platebních terminálech podporuje získávání peněz pro její charitativní akce. Nedávno Ingenico dodalo také technologii platebních terminálů, která pomohla získat peníze pro Nadaci Happy Hearts Petry Němcové.

Máme radost, že terminály a platební řešení Ingenico pomáhají a zjednodušují dárcům možnost přispívat na dobrou věc. Pozitivní efekt se projevuje hlavně u nadací, které prostřednictvím bezdotykových platebních karet získávají výrazně vyšší příspěvky, než při placení v hotovosti," říká Martina Kirchrathová, generální ředitelka české a slovenské pobočky společnosti Ingenico.

Stáhnout

Stáhnout jako PDF Všeobecné Obchodní podmínky Ingenico CZ S s.r.o.